Po Husákovi máme další velkou osobnost z východu

 

(publikováno na zdroji 9. 1. 2014 12:14:31)

 

Tak se kluci a holky dohodli, podepsali koaliční smlouvu a v plné parádě jsou připraveni obsadit ministerstva a všechny nás uvrhnout do totálního blahobytu. Ať se nám to líbí, nebo ne.
ANO, bude (jim) líp, Prosadíme dobře fungující stát (pro nás) a Olízneme výfuk (komukoliv), jen ať můžeme do vlády dořešit dar církvím. Pěkna parta, zaručující, že nám bude tak dobře, až se z toho oprudíme.

Na vydávání majetku církvím bude dohlížet ten nejobjektivnější z objektivních, kněz Herman, blízký Hnutí fokoláre; na poctivé hospodaření ve zdravotnictví bude dbát pan Němeček, který se bezesporu vyzná ve výhodných nákupech zdravotnického zařízení. Dopravu bude řídit majitel dopravní firmy pan Prachař a vůbec to neznamená potenciální střet zájmů. Práci a socialní věci zcela nesporně pozvedne pan Krčál, který se tak nějak náhodou těsně před „revolucí“ stal členem KSČ. Na Ministerstvo obrany zaručeně zodpovědně dohlédne pan Stropnický; tedy ne že by to byl nějaký super odborník na vyzbrojování, obranu a válečnou strategii – na paní Parkanovou v tomto oboru nikdo nemá – ale pan Stropnický je jedním z mnoha, který je bez poznámek a odporu schopný a ochotný dodržovat předlozený scénář, napsaný někým jiným. Ministerstvo vnitra odborně povede rychlostudent plzeňských práv pan Chovanec.
Skvostem vlády bude definitivně vládce Ministerstva financí. Po Husákovi další významná osoba z východu, která zásadním způsobem bude ovlivňovat naše životy (i když on ten Husák nic moc nerozhodoval; stejně jako pan Stropnický, i Husák jel podle scénáře, který napsal někdo jiný, v jeho případě například Brežněv). Takže finance nám bude obhospodařovat soudruh Babiš – podnikatel v oboru čerpání dotací, výroby uzenin a rohlíku a znehodnocování nafty a zemědělské půdy řepkou; člověk, kvůli kterému se patrně bude muset změnit léta platný zákon, protože kvůli udajné spolupráci s StB nebude možné pro soudruha Babiše nějak „vyrobit“ lustrační osvědčení.

Nad všemi těmito figurami bude držet dohled odborník nejpovolanější – vážení občané, přichází pan Sobotka, premiér vlády České republiky! Takový Brouk Pytlík české politiky – nikde nebyl, nic nezažil, ale všechno ví, všechno zná. Hned po škole, ještě s mokrým vysvědčením, přistál, patrně na vypůjčeném bicyklu, ve Sněmovně. Žádná praxe, žádné zkušenosti, jenom neuvěřitelná schopnost přednášet něco, co vypadá jak výňatky z Poučeni z krizového vývoje. Umění oslovit prázdnými, dokola opakovanými větami jednoduchého posluchače. Uměni z poslaneckých náhrad (?!) ušetřit pět nebo sedm milionu na byt. Bez praxe, bez zkušeností v zaměstnání či podnikání. Životní teoretik Bohuslav Sobotka premiérem České republiky.

Co k tomu ještě dodat? Smál bych se tomu, kdyby nešlo o vážnou věc. Tito lidé, tato vláda, bude v následujících letech řídit naše hospodářství, naši zemi. Je tu sice šance, že se tato nesourodá smečka poctivců rozhádá a rozpadne dřív, než ji skončí mandát, ale také je možné, že potlačí svou hamižnost a dohodnou se na nějaké spolupráci. Pro dosažení svých cílů udělají všechno. V každém případě se máme na co těšit. Napadá mně jedno: Dobře nám tak!

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Otto-Chaloupka-2007/clanek/Po-Husakovi-mame-dalsi-velkou-osobnost-z-vychodu-29736

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.