Financování

Do boje o post prezidenta naší země se postupně budou hlásit další účastníci.

Mnozí z nich budou mít za sebou finančně silné sponzory, kteří jim umožní zorganizovat a zafinancovat nákladné, efektivní a velmi agresívní kampaně. U těchto kandidátů je nutné se ptát, proč to tito sponzoři dělají, jak jim bude v případě zvolení nový prezident svůj závazek splácet. Jaké je zákulisí tohoto sponzoringu, co za své peníze budou sponzoři od prezidenta chtít?

Úmysl kandidovat oznámí samozřejmě i osoby, které mají dostatek vlastních prostředků na nákladnou kampaň. I tady je ale nutné se ptát, jaký je úmysl takového kandidáta?  Všichni dnes vidíme, jak to vypadá, když do politiky vstoupí například Agrofert.

Předpokládám, že se, kromě mne, odhodlá kandidovat i několik osob, které nebudou investovat závratné sumy na účinnou kampaň.

Já se budu se svou předvolební kampaní soustředit na sociální sítě. Nebudu mít stovky billboardů, nebudu platit reklamu v médiích, nebudu s týmem asistentů objíždět republiku a organizovat mítingy na náměstích. Nemám kolem sebe profesionální tým poradců, PR manažerů, tiskových mluvčí, asistentů, politologů, nemám volební manažery a týmy ve většině krajů naší země. To všechno vyžaduje desítky milionů, které já nemám.

Ale také nebudu zavázaný žádnému kmotrovi!
Žádné zájmové skupině a také nikomu, komu bych byl nucený jakýmkoliv způsobem vracet jejich náklady, spojené s mou kandidaturou. Jediný, komu budu zavázaný, bude tato země a její občané.

Se svým malým týmem přátel se budu snažit oslovit co nejvíce lidí, představit se jim a zodpovědět jejich otázky. Pomalu, podle možností, budeme dávat dohromady podporovatele v celé republice, kteří nám pomohou se získáváním padesáti tisíc podpisů, které jsou podmínkou ke kandidatuře, a později také s organizací naší minikampaně. Uvítám každou pomoc a podporu od lidí, kteří mají poctivé úmysly a jsou ochotní mi dát svou důvěru.

Protože ani taková minimalizovaná kampaň se neobejde bez finančních nákladů – a hlavně proto, že je to vyžadováno zákonem – zřídil jsem pro účely mojí kandidatury na post prezidenta transparentní bankovní účet, přes který budou hrazeny všechny hlavní náklady na kampaň a aktivity s kandidaturou spojené. Účet je veden u Fio banky pod číslem 2701107176/2010. Na tento účet je možné poukázat případné příspěvky na podporu mojí kandidatury. Věřte, že žádná částka není moc malá a já za jakoukoliv pomoc a podporu všem předem děkuji. Jak bude s penězi na účtu hospodařeno je možné kdykoliv zjistit kliknutím na transparentní účet .

Jakákoliv zbylá částka bude po prezidentských volbách z transparentního účtu, rovněž v souladu se zněním zákona, použita na dobročinné účely.

                                                                                                                                                              Otto Chaloupka

Komentáře jsou uzavřeny.